Twój świat widziany Twoimi oczami

madameprestonIle razy przytrafiło Ci się, że przez kogoś poczułaś się gorzej. Ktoś Cię skrytykował, powiedział, że nie nadajesz się do tego zadania albo, że nie najlepiej dziś wyglądasz. Bliska osoba nagle zostawia Cię albo okłamuje.

W życiu każdego z nas przytrafiają się różne sytuacje, które tworzą całe nasze życie. Każda chwila, moment…. Na swojej drodze spotykamy różne osoby, które wnoszą w nasze życie radość, szczęście ale też i rozczarowanie, czujemy się zawiedzeni. Niestety zapominamy często o jednym – bez względu na wszystko co się dzieje w życiu musimy pamiętać jacy jesteśmy i mieć poczucie własnej wartości.

Coco Chanel powiedziała, że „może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”.

Jeżeli wierzysz w to jaka jesteś na prawdę i patrzysz na siebie swoimi oczami to żadna sytuacja, osoba nie spowoduje, że poczujesz się gorzej, nie podetnie Ci skrzydeł. Bo najważniejsze jest to jak my sami siebie traktujemy – z troską, miłością, szacunkiem. I jak siebie widzimy. A jeżeli światu damy taki sygnał to wtedy wszyscy będą tak nas traktować.

Każda sytuacja uczy nas czegoś nowego i dzięki tym wszystkim doświadczeniom jesteśmy mądrzejsi, silniejsi. Każdy niesie ze sobą swój bagaż doświadczeń. Tylko szczera relacja, harmonia, wewnętrzny spokój sprawi, że będziesz ponad to wszystko i osiągniesz właściwy kierunek w swoim życiu. Bądźmy wdzięczni za te wszystkie sytuacje, zdarzenia, za wszystko co nas spotyka.

 

Dodaj komentarz