Trudności na drodze do naszego celu

trudnościTrudności w drodze do naszego celu pojawiają się zawsze. To jednak w stu procentach zależy od nas co z tym zrobimy, jak się do nich odniesiemy. Łatwo jest nam iść przez życie kiedy los nam podsuwa tylko same dobre i miłe dla nas chwile. W momencie, kiedy na naszej drodze pojawią się te gorsze momenty nie należy rezygnować z drogi jaką obraliśmy. To w jaki sposób myślimy o napotykanych trudnościach ma bardzo duży wpływ na to jak dalej sobie z tym wszystkim poradzimy. Przede wszystkim w takich sytuacjach należy nadal postępować według własnych wartości. Do tego niekiedy potrzeba też i odwagi.
Przechodząc przez trudności trzeba też mieć jasno określony cel i motywację. I do tego pozytywne myślenie. Użalanie się i narzekanie oraz powtarzanie sobie, że „Nie dam rady”, „Nie uda mi się”, „Nie nadaję się”, „To wszystko jest niesprawiedliwe” z pewnością nie pomogą nam w tym. W takiej chwili przypomnijcie sobie jakąś trudną sytuację z przeszłości. I co?? Okazuje się, że się udało, poradziliście sobie z chwilowymi kłopotami. Sama porażka w sobie jest częścią drogi do sukcesu. I po raz kolejny przytoczę tu moje ulubione słowa Edisona:

„Nie odniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań.”

Przy tym potrzebna jest też odrobina wyrozumiałości dla samych siebie. Nie starajcie się za wszelką cenę być perfekcyjni. Nikt nie jest doskonały a bycie za wszelką cenę perfekcyjnym powoduje zwiększenie lęku, strachu a nawet niepewność. Do czego może to doprowadzić? Do popełnienia jeszcze większego błędu. Nie starajcie się też przypodobać innym za wszelką cenę. Żyjcie przede wszystkim w zgodzie z własnymi wartościami. Myślcie o sobie, że jesteście silni, że ze wszystkim sobie poradzicie.
Każdy na swojej drodze spotyka trudności. Pokonywanie ich powoduje, że mamy z tego ogromną przyjemność, czujemy się lepiej. Z wielką radością krzyczymy „Udało mi się !” Dzięki trudnościom stajemy się również bardziej kreatywni ponieważ szukamy innych możliwości, nowych dróg dojścia do naszego celu.
Jeżeli jest coś dla nas ważne to z pewnością się nie poddawajcie, nie odpuszczajcie. Walczcie do końca. Wytrwałość jest naszym sprzymierzeńcem.
A Wy co robicie, kiedy się na drodze do Waszego celu pojawiają trudności? Szukacie nowych sposobów? Czy może sobie odpuszczacie, poddajecie się?

„Podobno los zsyła nam tylko takie problemy, z którym możemy sobie poradzić. Więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie jest Twój problem.”

 

zdjęcie źródło: pinterest.com

One comment

Dodaj komentarz