Szczęście to dla każdego coś innego

Z głośników wydobywa się ulubiona muzyka, pokój wypełniony zapachami kawy i ulubionych kwiatów. Jest cudownie. Jestem szczęśliwa.

Co to jest w ogóle szczęście? Dla każdego oznacza ono co innego. Dla mnie to taka chwila, kiedy się uśmiecham, odczuwam radość i postępuję zgodnie ze swoimi zasadami. Ale to również takie chwile, które mogą wydawać się banalne jak właśnie chociażby unoszący się zapach w domu kawy, ulubionych kwiatów, czy spacer, spotkanie z przyjaciółmi albo chwila w ulubionym fotelu z książką.

Bycie szczęśliwą to również dla mnie efekt pozytywnego nastawienia, myślenia. Wiem, wiem, pewnie myślicie, że to takie zaklinanie rzeczywistości. Mało narzekam  – w sumie wcale, cieszę się każdą chwilą i jestem bardzo wdzięczna za to co mam. Pomimo różnych niepowodzeń zawsze pozytywnie i dobrze myślę o sobie samej i że mi się uda i że dam radę. W końcu zasługuję na to co najlepsze. Takie myślenie już powoduje u mnie uśmiech na twarzy. I od razu lepiej, przyjemniej, szczęśliwiej. Na każdą chwilę musimy sobie sami zapracować.

Przed byciem szczęśliwym ograniczają nas demony, które siedzą w głowie. Negatywne myśli, strach przed sukcesem, pesymizm, ocena innych osób, krytyka. Zadręczamy się myślami i przez to nasz szanse na szczęście topnieją w oczach. Ale czy warto przejmować się takimi rzeczami. Na niektóre zdarzenia, sytuacje i tak nie mamy wpływu. Mówię Wam – NIE WARTO.

 

 

 

2 comments

  1. beti says:

    Zgadzam się. 😀😀😀
    To t a k jak w powiedzeniu.
    ŻYCIE NAS POWALA OD NAS ZALEŻY CZY SIĘ PODNIESIEMY.
    😊😊😊😊😊😊🌸🌸🌸🌸🌻🌺🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌺🌺🌺🌸🌸🌺

Dodaj komentarz