By chciało się chcieć

by chciało się chcieć

„Cokolwiek mógłbyś zrobić lub o czym zamarzyć, uczyń to. W śmiałości zawierają się geniusz, siła i magia. Zacznij od zaraz.” J.W.von Goethe

Czy zawsze masz ochotę na zrobienie tego co jest w danej chwili do zrobienia? Czy przekładasz to na później, na następny dzień?

Mi niestety się to zdarza. Ale co zrobić by się chciało chcieć? Masz na to jakieś swoje sposoby?

A czy nie jest tak, że to co odkładasz na później to później nie chce się jeszcze bardziej? Wkurzasz się sama na siebie, że odkładałaś to a tak już dawno byś o tym zapomniała. A tak ciągle o tym myślisz……żyjesz w poczuciu, że czegoś nie dokończyłaś, że ciągle masz coś do zrobienia. Przyznaję, czasami ja też tak mam, chociaż nie znoszę czegoś takiego. Bo jak jest fajnie, kiedy mam luz, bo wszystko już zrobiłam.

Do tego by się chciało chcieć spory wpływ ma motywacja i cel. Dobrze sprecyzowane spowodują, że podejmuję działanie. Kiedy mi się nie chce znajduję sobie odwlekacze: nagła potrzeba pójścia do sklepu, zrobienie kawy czy herbaty, szybka rozmowa z przyjaciółką ….. Rezygnując z odwlekaczy muszę stoczyć ze sobą wewnętrzną walkę. To też wiąże się w dużej mierze z nawykami (tu i tu) a dokładniej ze zmianą ich i praca nad sobą. Pewnie takie dylematy zdarzają się Tobie często: zrobić to teraz czy odłożyć na później. Która strona u Ciebie częściej wygrywa? Działasz tu i teraz czy później. Sama też dokonuję takich wyborów. Wolę jednak ruszyć do działania tu i teraz bo później mam wolą głowę, wszystko zrobione i mogę na spokojnie zająć się kolejnymi rzeczami, podjąć kolejne wyzwania. Kiedy jednak odłożę coś na potem kończy się tym, że później mam jeszcze więcej pracy.

Wniosek jest tylko jeden, odkładanie rzeczy na później się nie opłaca. Więc ruszaj z miejsca i działaj.

zdjęcie źródło: pinterest.com

Dodaj komentarz