Zły nastrój, złe myśli – czyli co umysł z nami robi?

nastrójCzy przypadkiem nie jest tak, że po głowie za dużo chodzi tych negatywnych myśli i to już od rana? Im częściej po głowie krąży ta sama myśl to w końcu traktujemy ją jako prawdę, staje się naszym przekonaniem i wypełnia się złymi emocjami.

     „Nic nie jest ani dobre, ani złe, tylko nasze myślenie je takim czyni”. – Szekspir

Tak na prawdę myślenie negatywne mamy już z w sobie zakodowane od wieków. Bo żeby człowiek mógł przeżyć musiał cały czas być czujny i rozpoznawać sytuacje zagrożenia. Cały czas myślał o niebezpieczeństwie

A w końcu jesteśmy tym co myślimy. Więc co zrobić by nie wpaść w pułapkę naszego umysłu i nie być w niewoli negatywnych myśli? Wiadomo, że siła umysłu jest ogromna. I nasze przekonania stają się nimi jak tylko w nie uwierzymy. A gdyby tak jednak zacząć wierzyć w te, które są dla nas dobre?

Trzymamy się też negatywnych myśli bo się zwyczajnie boimy porażki ale też i sukcesu. To one wywołują w nas strach i lęk. Dlatego wmawiamy sobie i przekonujemy, że nie wyjdzie, nie powiedzie się, nie nadajemy się do tego…. Dlatego warto się ich pozbyć. I zacząć sobie powtarzać, że wszystko będzie ok, że się uda i że się świetnie do tego nadaję.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz