Wytrwałość

wytrwalosc

Planujemy, zakładamy sobie nasze cele, siedzimy i rozpisujemy je w notesach, kalendarzach, organizerach. Poświęcamy na to sporo czasu ale to dopiero wstęp do zrealizowania naszych zadań. Jak wiadomo samo rozpisanie nie spowoduje, że się to zrobi. Trzeba zacząć działać. Mamy dobrą motywację ale to jeszcze nie wystarczy. Na pewno bardzo ważna jest tu wytrwałość. Bez tego nie dojdziemy do niczego. Wytrwałości nie jest w stanie nic zastąpić, nawet żadne talenty, które mamy. Bez wytrwałości nie jesteśmy w stanie np. uzyskać dobrej formy by móc przebiec maraton, awansować, nauczyć się nowych rzeczy.
Wytrwałość to nic innego jak konsekwentne dążenie do celu bez względu na to co się czuje, nawet wtedy kiedy mamy ochotę wszystko rzucić i pojawiają się trudności w osiągnięciu naszych celów.
Pracując nad każdym celem – małym, dużym – będziemy czuć się jak na sinusoidzie, raz na górze raz na dole. Będą takie chwile gdy będziemy pędzić do celu jak burza a innym razem wszystkiego nam się odechce. Ale co będzie przynosić największe rezultaty – oczywiście, że nasze działania. Wytrwałość będzie największym sprzymierzeńcem. Im więcej mamy do osiągnięcia, im więcej chcemy, musimy do końca być wytrwali.  Niekiedy łączy się to z wieloma zmianami, które musimy zrobić w naszym życiu. Co zrobić by być wytrwałym? Kontrolowanie tego co robimy, wyciąganie wniosków i oczywiście wprowadzanie zmian. Dzięki temu można zobaczyć efekty a przez to wiemy, że to co robimy ma sens i widoczne są już jakieś rezultaty. W momencie, kiedy sobie odpuścicie to szybko się zorientujecie, że coś jest nie tak i dzięki temu szybko wrócicie na właściwy tor. Kontrolując sytuację i patrząc na osiągnięcia macie większą motywacje do działania a przez to macie większe chęci i jesteście wytrwali w tym co robicie.

 

Dodaj komentarz