Wiedeń

sketch1470077091892Wiedeń – moje miasto, moja miłość. Zakochałam się w nim kilkanaście lat temu. A teraz po 6 latach nieobecności mogę śmiało powiedzieć, że zakochałam się w nim po raz drugi. Moje serce zostawiłam w tym mieście. Wiedeń zachwyca mnie nie tylko piękną architekturą, imponującymi budowlami. Można tu zobaczyć monumentalność, tradycję połączoną z nowoczesnością. Zaskakuje na każdym kroku. Pełne przepychu i bogactwa ale niezwykle zadbane, pełne parków z przepięknie pachnącymi kwiatami.

Zaraz po przyjeździe powitało mnie słońce i ten niepowtarzalny zapach miasta unoszący się w powietrzu. Miasto oczarowało mnie i urzekło po raz kolejny. Każdą wolną chwilę spędzałam na spacerach i na odwiedzaniu moich ulubionych miejsc.

Ringstraße, Graben Vienna  – Shopping Street, Kärntner Straße – urokliwe ulice gdzie są butiki czołowych projektantów mody: Prada, Chanel i Dior, Versace, Louis Vuitton, a także Rolex, Chopard… A tuż obok Volksgarten (stanowi on część Pałacu Hofburg) –  uroczy park, w który są  setki krzewów róż. Pachnie tam przepięknie.

Wiedeń, to niesamowicie malownicze miasto. Wąskie uliczki, po których można spacerować bez końca a także Prater – centrum rozrywki również z pięknym parkiem. To miasto przyciąga.

 

 

One comment

Dodaj komentarz