Czy warto podejmować w życiu ryzyko?

szampanJak często zadajesz sobie to pytanie? Bo ja często. A odpowiedź. Nie jest taka prosta i jednoznaczna.

Masz pracę, swoją rodzinę i podejmowanie ryzyka wydaje się nie być to wskazane.

Ale czy nie podejmowanie ryzyka w celu polepszenie życia to też nie jest ryzyko?

Każda decyzja podejmowana przez Ciebie jest ryzykowna, nawet taka która w danej chwili wydaje się najlepsza.

Stojąc w miejscu i nie podejmując żadnych działań nie spowodujesz, że życie będzie lepsze. A monotonia? Nie podwyższy poziomu życia.

Każdy z nas codziennie ryzykuje. Każda podjęta przez nas decyzja wiąże się zawsze z jakimś ryzykiem. Pytanie tylko jak duże ryzyko jesteś w stanie ponieść.

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

Ryzyko jest wpisane w Twoje życie. Boisz się, ale to normalne. Strach w tym przypadku nie jest zły. A czego się boisz? Tego co jest nieznane – wyjścia ze strefy komfortu.

„Co zrobić by wyjść ze strefy komfortu? Trzeba cały czas nad sobą pracować. W pierwszej kolejności trzeba zmienić myślenie. Koniecznie na POZYTYWNE. Następnym krokiem jet to, że musimy wiedzieć, w jakim kierunku zmierzamy, do czego dążymy, jakie mamy cele, co chcemy robić, gdzie się widzimy za pięć lat. („Czy cele są ważne w naszym życiu”). Nie mając żadnego, konkretnego celu na pewno nie wyjdziemy ze strefy komfortu, będziemy ciągle w tym samym miejscu. To jest tak, jak by pojechać do nieznanego nam miasta bez mapy. Będziemy chodzić po ulicach, oczywiście, w końcu gdzieś dojdziemy. Pytanie tylko gdzie? I czy do takiego miejsca, które będzie nam odpowiadać?? Po tym jak określimy sobie cele, powinniśmy zabrać się do działania. W tym momencie odczuwamy lęki, obawy, boimy się, że poniesiemy porażkę. Wchodzimy na nieznany nam do tej pory teren, czyli wychodzimy poza naszą bezpieczną strefę, którą już tak dobrze znamy i dobrze się w niej czujemy. Zadajemy sobie pytanie „A co jeżeli nam się nie uda?”. Sama nie raz byłam w takiej sytuacji, więc uczucie strachu nie jest mi obce, jest to naturalne. W takim momencie proponuję przypomnieć sobie słowa Edisona:

„Nie odniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań”.

 

Każdego dnia widać osoby, które podejmują ryzyko i bardzo dobrze na tym wychodzą. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces działaj, ryzykuj.

zdjęcie: pinterest.com

Dodaj komentarz