Po urlopie, wypoczynku – jak się zabrać za pracę i wrócić do codziennych obowiązków?

urlopWakacje dawno temu się skończyły ale to nie znaczy że nie wyjeżdżamy na urlopy. Już niedługo wyjazdy na narty, na święta a w nowym roku ferie zimowe. Niestety każdy urlop, wypoczynek się kończy i trzeba wrócić do codziennych obowiązków, do pracy. Więc co zrobić, żeby po pierwsze urlop był udany a po skończeniu powrót do rzeczywistości nie był taki straszny?

Nim udamy się na wypoczynek zadbajmy o to by nie zostawić nie dokończonych projektów, spraw. Dobrze jest dopilnować by wszystkie rozpoczęte prace pozamykać, aby nie myśleć o zaczętych sprawach, o nie wykonanych telefonach i zaległych emailach. A to co jest pilne i nie skończone najlepiej przekazać komuś kto w trakcie naszego urlopu zajmie się tym. Biurko oczywiście zostawiamy uporządkowane, ważne dokumenty chowamy. Tak samo dotyczy się to również zostawionego porządku w domu. Bo w końcu nie ma nic gorszego niż po długim, fantastycznym wypoczynku wejść do mieszkania pełnego bałaganu a na biurku zastać porozrzucane dokumenty.

 A jak przetrwać pierwszy dzień w pracy po urlopie?

Wiadomo, że po długiej nieobecności w biurze obowiązków jest zawsze więcej. Wystarczy tylko dobrze sobie wszystko zaplanować. Plan można rozpisać nawet na najbliższe parę dni, wiadomo bowiem, że wszystkiego nie da się zrobić jednego dnia. Najlepiej przejrzeć wszystko co wylądowało na naszym biurku i w naszej poczcie. Podzielić sobie je na to co pilne i na  te co są mniej ważne. Zrobienie planu zawsze daje nam poczucie kontroli i to, że nad wszystkim panujemy. Nie musimy się denerwować, że coś pominiemy. Dzień lub dwa dni przed pójściem do firmy możemy również zadzwonić do kogoś z pracy by się dowiedzieć co się dzieje w biurze. Dzięki temu z pewnością powrót będzie mniej stresujący. A w tym wszystkim nie zapominajmy o pozytywnym nastawieniu, dobrym nastroju.

A Wy co robicie by powrót do pracy po urlopie był udany?

 

 

zdjęcie źródło: pinterest.com

 

Dodaj komentarz