Uporządkowany dom we francuskim stylu

chic.jpg

„Nie wszyscy, którzy są chic, są bogaci i nie wszyscy bogaci są chic” Jennifer L. Scott.

W 100 %  się z tym zgadzam. Mieszkanie, dom jest naszą wizytówką. Chcemy by ładnie wyglądał, żeby było w nim wszystko poukładane i na miejscu. Chcemy stworzyć przestrzeń wokół nas, która będzie nas zachwycać, chętnie będziemy w niej przebywać. Wnętrza, jak my sami, musi mieć to coś,  musi być chic. Dbanie o dom to jak dbanie o samego siebie. W końcu w tym miejscu spędzamy czas z naszymi ukochanymi, jemy, gotujemy, bawimy się, wypoczywamy, relaksujemy się. Jeżeli dbasz o siebie to dbasz o swoje otoczenie. Ładne, modne ciuchy, zrobione paznokcie, nowa fryzura. A dom? Posprzątany, w szafach porządek, wszystko poukładane, świeże kwiaty w wazonie. Chic w domu?? „W domu Madame Chic” to kolejna książka autorki „Lekcje Madame Chic” Jennifer L. Scott. Wspominałam o niej w poście „Elegancja Francja czyli o francuskim stylu”. To bardzo lekka książka, która w bardzo fajny sposób, może czasami banalny, przedstawia jak dbać o swój dom, jak być w nim chic. Książka trochę o tym jak ułatwić sobie życie i sprawić by wszystkie czynności – tak, nawet te, których nie znosimy, sprawiały nam przyjemność. Każdy dzień powinno się celebrować, obchodzić go tak, jak by miało to być wyjątkowe święto. I ta cała Francja elegancja. Francuski dbają nie tylko o to jak wyglądają. One dbają o całe swoje otoczenie. Robią to z lekkością i łatwością, bez żadnego wymuszonego wysiłku. Organizują sobie życie tak, by miały zadowolenie ze wszystkiego, żeby dobrze się bawiły i miło spędzały czas.

A bałagan w domu to również chaos w naszym życiu. Więc może jednak warto zadbać o każdy detal. Zachęcam do przeczytania książki. Może od razu nie spowoduje wielkiej rewolucji w naszym życiu ale do niektórych pomysłów warto się przekonać.

2 comments

  1. edzieciecy.pl says:

    Wybierajac zabawki dla niemowleta do parku, warto jest przekazac wskazówke na niemalo kluczowych potrzeb. Przede wszystkim zabawki te winnym stanowic gwarantowane. Nalezy tu zarówno o przeznaczenie w ich sztuki bezpiecznych materialów, brak ostrych krawedzi, kiedy równiez stabilnosc. Najlepiej wybierac produkty certyfikowane. Dzieki temu sprawiamy pewnosc, ze niemowle nie zorganizuje sobie nimi eksploatacji.

  2. edzieciecy says:

    Dieta dziecka powinna podsuwac mu duzej gamy cennych witamin. Niestety, o braki stanowi bardzo chetnie, jak niemowle nie lubi za danymi produktami spozywczymi, co daje sie czesto. Stanowia choc srodki na to, aby maluch mógl cieszyc sie zdrowiem dzieki duzemu pakietowi witamin w diecie.

Dodaj komentarz