Sukces jak go osiągnąć ?

sukcesSukces – co zrobić by go osiągnąć? O tym również pisałam we wcześniejszych wpisach.

Przede wszystkim pierwszym ważnym krokiem w tym kierunku jest określenie sobie celi i priorytetów. Na początek warto rozprawić się z  tymi rzeczami, które ciągle odkładasz na później. Zapisz sobie wszystkie te kwestie. Jeżeli są jakieś rzeczy, którymi możesz się podzielić to zrób to. Dzielenie się obowiązkami jest bardzo wskazane bo jak będziesz wszystko robić sam to daleko nie zajdziesz. Być może się okaże, że są jakieś sprawy z których możesz całkowicie zrezygnować. Jesteś w coś zaangażowana ale nie daje to żadnych efektów. Człowiek sukcesu nie jest w stanie zajmować się wszystkimi rzeczami. Jeżeli jaki projekt się nie opłaca to po prostu z niego rezygnuje. Nie angażuje się w coś tylko po to by tworzyć.

Wykonując wszystkie zadania należy podejść do nich bardzo poważnie, profesjonalnie i wykonywać je na najwyższym poziomie. Jeżeli trzeba to należy się szkolić, doskonalić. Robiąc coś byle jak niestety to nie wyjdzie dobrze.

Dużym wrogiem w dojściu do sukcesu jest czekanie –  a to na lepsza okazję, to na lepsza porę roku, na to aż dzieci podrosną,  aż poukładają się inne sprawy…. wymieniać  można w nieskończoność, każdy z nas ma jakieś swoje coś….. dzięki czemu będzie odkładać podejmowanie działań. Więc wyrzuć swojego wroga i podejmij działanie, rzuć rękawice i zaryzykuj. Każdy moment tak na prawdę nie jest dobrym momentem, ale myśląc w ten sposób możesz nigdy nie podjąć działania. A co robi człowiek, który osiąga sukces? Działa! A Tobie pozostanie tylko siedzenie i podziwianie tego co robi, jego osiągnięć, sukcesów. Samo planowanie i mówienie o sukcesie nie sprawi, że się to stanie. Pojawią się takie momenty, w których będziesz mieć dość, nie będzie się chciało a przyjdzie nawet chwila zwątpienia – po co to wszystko. Istotne jest to by zabrać się do działania i dążyć do swojego, upragnionego, wymarzonego celu.

Więc ruszaj już dziś, zastanów się nad swoimi marzeniami i ruszaj na przód. Niech marzenia się spełniają a Ty osiągaj sukces. Bo tak na prawdę dzisiaj to najlepszy czas by podjąć działanie. Jutro może być już za późno.

zdjęcie źródło: pinterest.com

Dodaj komentarz