Sofa – ta jedyna doskonała

sofaCzy jest jakiś dom w którym by nie było kanapy?

Nie, przynajmniej ja w swoich zakamarkach pamięci nie mogę sobie takiego przypomnieć.  Stanowi ona centrum domowego i towarzyskiego życia. Tu odpoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy, bawimy się z dziećmi, pracujemy, jemy, śpimy, rozmawiamy, przyjmujemy gości. Dlatego kanapa to tak ważny element każdego salonu.

Wybierając ją kierujemy się stylem wnętrza, wygodą czy może po prostu ceną?

 

 

 

 

 

 

SZEZLONG

Oczywiście nie wszyscy powiedzą, ze można go nazwać sofą, większość ludzi stwierdziła by nawet, że  to większy fotel. Ale jaki wygodny. Gdzie będzie lepiej pasować? Najlepiej się sprawdzi na dużych przestrzeniach.  To jednak mebel dla osób, które lubią wypoczywać same. Ma niepowtarzalny kształt,  wnosi do pomieszczeń odrobinę luksusu …. może poprzez swoją historię?

leżanka 1 leżanka szezlong

 

  SOFA Z SEGMENTÓW

Ogromna kanapa, składająca się z oddzielnych segmentów, poduch. Duża, wygodna, miękka, taka że masz ochotę paść na nią i się zrelaksować. Doskonała dla osób lubiących komfort i przestrzeń. Wypoczywając na niej nie musisz martwić się o to, że będziesz przeszkadzać innym. Taka kanapa wymaga jednak dużej miejsca. Świetnie sprawdza się kiedy w domu przebywa dużo osób, często wpadają znajomi. To centrum życia towarzyskiego ale i dobrego relaksu chociażby z dobrą książką.

sofa

sofa 1

 

 

 

 DWUOSOBOWA

Uwielbiasz się przytulać, czuć bliskość drugiej osoby nawet jak oglądasz film? To taka mała kanapa jest dla Ciebie. Idealny model dla osób, które wyznają zasadę im ciaśniej tym lepiej, weselej. Doskonale też się sprawdza w małych pomieszczeniach.

kanapa 4

 

SOFA DO DEKORACJI ALE NIE DO SIADANIA

Wszystko perfekcyjnie poukładane. Dużo poduch równo, starannie poukładanych.  Taka wersja to raczej do patrzenia a nie do siedzenia.

kanapa 2

 

 

CHESTERFILD

Ikona designu z niskim siedziskiem z płaskimi poduchami, prostymi plecami i z podłokietnikami takiej samej wysokości. To co ją wyróżnia to charakterystyczne pikowanie   pokrywające wszystkie części kanapy z wyjątkiem siedziska, uzyskane dzięki gęsto rozmieszczonym guzikom. Taka sofa dla tych, którzy lubią klasykę i inspirują się ikonami stylu.

chesterfild chesterfild 1

 

Sofa ….. od pokoleń

Należysz do oszczędnych? A może jesteś sentymentalny? Tak na prawdę spędzasz na tej kanapie czas odkąd pamiętasz. Przecież wcześniej stała w salonie Twoich dziadków, rodziców.  Zmieniasz obicie, dokładasz kilka poduszek w Twoich ulubionych kolorach. Wydobywasz z niej jak najwięcej by doskonale pasowała do Twojego wnętrza.

sofa 2

 

 

NOWOCZESNA

Metalowe nogi? Trochę niewygodne oparcie, poduszki? Tak, jesteś miłośnikiem nowoczesności a kanapa musi się dobrze prezentować. A wygoda? Kto by na to zwracał uwagę.

 

modern

 

FUNKCJONALNA

Masz bardzo dużą rodzinę, często nocują u Ciebie znajomi? Sofa z funkcją spania będzie najlepszym rozwiązaniem.

sofa bed sofa 5

zdjęcia: pinterest.com

Dodaj komentarz