Pozytywne poranki

radość1Budzisz się wcześnie rano, z trudem wychodzisz z łóżka i idziesz do łazienki, spoglądasz w lustro …. O czym wtedy myślisz, co mówisz do siebie? I co powtarzasz sobie przez cały dzień?

Codziennie przez naszą głowę przelatuje tysiące myśli. Te całkiem miłe, fajne i od razu na samą myśl uśmiechasz się od uch do ucha. Ale są też te, które przytłaczają Cię, ściągają w dół. (o złych myślach pisałam tutaj).

Marudzisz, narzekasz. Myślisz, że inni to mają lepiej, łatwiej. Za wszystkie swoje niepowodzenia obwiniasz wszystkich innych dookoła, oczywiście tylko nie siebie. A może masz zaniżone poczucie wartości, nie wierzysz w swoje umiejętności czy może zazdrościsz innym?  Tylko czy to w czymś Ci pomoże? Czy będzie Ci przez to łatwiej, lepiej? Raczej nie. Oczywiście zdarzają się gorsze poranki, dni. Ale każda myśl, wypowiadane przez Ciebie, słowo mają bardzo duże znaczenie. Pod wpływem wypowiadanych słów, myśli podejmujemy decyzje. Spójrz, rozejrzyj się dookoła i ciesz się z tego co masz, co osiągnęłaś. To przecież gdzie stoisz i co masz to Twoja zasługa, to są tylko i wyłącznie Twoje podejmowane decyzje. Uwierz w siebie

Mała zmiana myślenia a duża zmiana w życiu …

Nie bądź dla siebie okrutnym katem. Jeżeli myślisz o sobie: pechowiec, nieudacznik, niezdara, leń …. to tak właśnie jest. Przecież mózg nie odróżnia tego czy to jest dobre dla Ciebie i ma pozytywne znaczenie. Skoro tak myślisz to takie zdarzenia przyciągasz.

Ostatnio wpadła mi w ręce książka „Bez litości. Poznaj moc treningu mentalnego” Erika Bertrand Larssen’a.
Książkę czyta się z zapartym tchem. Daje dużą dawkę dobrej energii.

„Nie ważne co robisz, bądź najlepszy. To mantra powtarzana przez Larssena w tej niesamowitej książce. Autor daje Ci przydatne narzędzia, żebyś s1tał się lepszą wersją siebie samegoKSIĄŻKA. Larssen pomaga Ci spojrzeć na życie z dystansu i tak pokierować swymi uczuciami, aby zacząć myśleć inaczej. Książka zmotywuje Cię do tego, aby przekraczać swoje granice i pokaże, że nie ma litości, jeśli chodzi o Twój własny rozwój.

Bez litości różni się od innych książek o samorozwoju. Opowiada ona wspaniałą historię o małym chłopcu, który był wiele lat ofiarą bullingu, wiecznym przegranym, a który jednak chciał czegoś więcej od życia i swojej przyszłości. Dzięki tej książce możesz uczestniczyć w podróży Larssena, podczas której stawał się coraz silniejszą i odnoszącą sukcesy osobą. Autor opowiada w niej, jak radzić sobie z komplikacjami i pokazuje jak małe modyfikacje mogą zmienić Twoje życie.

“Wszyscy” w Norwegii kupili tę książkę. Biznesmeni, najlepsi sportowcy, studenci i sfrustrowane gospodynie domowe, ponieważ

Larssen może pomóc im wszystkim. Wielu wielkich sportowców i biznesmenów używa jego metod dzięki, którym sięga po swoje cele i marzenia. Spotkasz niektórych z nich w tej książce, i również otrzymasz specyficzne rady i narzędzia, które pomogą Ci także to osiągnąć.”

 

Tak na prawdę możemy więcej niż nam się wydaje. A zmiana myślenie i nastawienie do samego siebie już od rana z pewnością zmieni najpierw dzień, tydzień, miesiąc, rok … na lepsze.

Dodaj komentarz