Pozytywne nastawienie

poz nastPozytywne nastawienie, łatwo powiedzieć, trochę trudniej to zrealizować i wytrzymać w takim duchu, nastawieniu. Czytamy o nim w internecie, wertujemy gazety, które mówią nam co mamy zrobić, jak żyć myśląc pozytywnie biorąc pod uwagę, że parę spraw sypie się nam na głowę, w pracy nadmiar obowiązków, szef niezadowolony, w domu też nie lepiej. I jak tu sobie wmawiać, że wszystko jest ok, że będzie super?
Czym jest dla mnie pozytywne nastawienie? Przede wszystkim, wiarą w samego siebie, że pomimo wszelkich napotykanych trudności dam sobie radę. Mam wyznaczone cele i do niech dążę. Wiem, że wszelkie chwilowe zawirowania, niepowodzenia, kłopoty się skończą i będzie dobrze. To tak jak po każdej burzy wychodzi słońce. Wiem, że dam radę i że mogę wiele osiągnąć.
Co jeszcze można zrobić by mieć lepsze nastawienie ????
Pogodne nastawienie, pogodny nastrój. Ważne jest z jakim nastawieniem wstajemy i jak zaczynamy dzień. Każdy ma swój własny sposób na jego rozpoczęcie: ulubiona kawa (w moim przypadku), herbata, pyszne śniadanie, z głośników wydobywająca się ulubiona muzyka. I oczywiście wielki uśmiech na twarzy. W końcu przed nami fantastyczny dzień, pełen miłych niespodzianek i niespodziewanych zwrotów sytuacji. A to co nam się nie powiedzie, nie wyjdzie, nie potoczy się tak jak byśmy sobie życzyli, niech nie popsuje nam nastroju. Dalej z wiarą w siebie i z uśmiechem na ustach działajmy, podejmujmy kolejne wyzwania. Może się okazać, że czeka na nas coś innego, lepszego, fajniejszego.
Nie należy oglądać się za siebie, nie wypominać sobie popełnionych błędów. To co było, już tego nie zmienimy. Możemy tylko wyciągnąć wnioski i stwierdzić, że o takie doświadczenie jesteśmy mądrzejsi i lepsi. Otwórzmy się na nowe, lepsze zmiany, skoncentrujmy się na swoich celach. Nie porównujcie siebie do innych. Skupcie się na swoich zaletach i na tym co już do tej pory osiągnęliście. Wypiszcie sobie na kartce co do tej pory udało się Wam osiągnąć. Dzięki temu z pewnością pozytywnie na siebie spojrzycie. Każdą, małą zrobioną rzecz, przekujcie w sukces, cieszcie się z tego, a nie narzekajcie, że tylko tyle udało się zrobić. Zmieńcie swoje nastawienie i mentalność. Nagradzajcie siebie i chwalcie. Przestańcie też krytykować i oceniać innych.
Zdażyć się może, że nawet największy optymista będzie miał chwilę zwątpienia, dopadnie go chwilowy kryzys. Każdą porażkę dobrze jest przekuć w sukces. Ponownie zacytuję tu słowa Edisona:

„Nie odniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań”.

One comment

  1. Beti 😲 says:

    Zawirowania to nasze życie, albo radzimy sobie, lub nie.
    Receptą jest nasze podejście, zadowolenie z naszego życia, wiara w siebie. Jest takie powiedzenie 😚 Co nas nie dobije to nas wzmocni 😚 Tym się kieruję.
    Pozdrawiam serdecznie autorkę.
    Kochani i Was też pozdrawiam. A 😃i może coś napiszecie.

Dodaj komentarz