Planowanie kariery

12165857_1099042386782225_1148320780_n.jpg

„Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.” Henry Ford

Po tym jak nauczysz się dobrze planować swój dzień, swoje zadania będziesz na pewno wykonywać szybciej i staniesz się bardziej skuteczny. Nie będziesz już tracić czasu na niepotrzebne rzeczy, które Cię wcześniej rozpraszały.  Dzięki temu w końcu nie trzeba będziesz musiał zostawać w pracy po godzinach. Oczywiście nie nastąpi to z dnia na dzień, trzeba się do tego przyłożyć i pracować nad sobą.   Ja wciąż to robię i każdego dnia staram się robić lepiej i nie popełniać wcześniejszych błędów.

Nie wpadnij jednak w pewną pułapkę. Zwiększając swoją wydajność, będąc lepszym w organizowaniu swojego czasu niech nie doprowadzi Cię to do zwiększenia obowiązków.

Aby być lepiej zorganizowanym i wydajnym zależy to od Twojego nastawienia do pracy. Mając pozytywny stosunek z pewnością będziesz osiągać lepsze wyniki w pracy.

Rób tak by patrzyli na Ciebie jak na kogoś kto jest kompetentny. Dotrzymuj przede wszystkim danych obietnic i wywiązuj się z terminów. Przychodź zawsze na czas do pracy, na spotkania. Zarówno szefowie jak i współpracownicy zobaczą, że jesteś osobą, na której zawsze można polegać, która wywiązuje się ze swoich obowiązków i jest szczera.  Mów również to co myślisz. Jeżeli Ci się coś nie podoba to powiedz to. Wyraź swoją opinię.  Musisz również brać odpowiedzialność za to co robisz. Nawet jeżeli coś Ci się nie uda, coś nie wyjdzie, przyznaj się do tego, a nie wymyślaj jakieś historie i nie próbuj nawet zwalić tego na kogoś innego. Mówiąc prawdę i przyznając się do błędów zyskujesz szacunek i dzięki temu również stajesz się osobą wiarygodną i odpowiedzialną.

Rób wszystko by pogłębiać swoją wiedzę. Inwestuj w siebie, rozwijaj się. Taka inwestycja na pewno się zwróci. A przede wszystkim określ swoje cele i uwierz w swój sukces. Nie zostawaj po godzinach by zrobić coś mało ważnego, nie rozpamiętuj swoich porażek. Zrób coś w tym czasie bardziej pożytecznego. Spędź ten czas z rodziną, przyjaciółmi, idź na kurs o którym już dawno marzysz albo zacznij uprawiać sport.

One comment

Dodaj komentarz