Piękna pościel – piękne sny

łóżkoChłodne, jesienne poranki, długie wieczory a my chętnie spędzamy więcej czasu w łóżku. Aranżując sypialnię, dobierając odpowiednie meble, kolory ścian i wybierając najbardziej wygodne dla nas łóżko niekiedy zapominamy o najważniejszym elemencie tego pokoju, czyli o pościeli. Odpowiednio dobrana ma bardzo duży wpływ na całkowity wygląd sypialni. Niekiedy cały efekt może zostać zniweczony i pozostawić po sobie nieciekawe wrażenie. Sam wygląd to nie wszystko. Pościel musi być przyjemna w dotyku, zrobiona z najlepszej jakości materiału. Wybierając ją dobrze mieć na uwadze trzy czynniki: kolor, styl i jakość.
Kolor powinien współgrać z wystrojem sypialni. Powinna być urządzana w takim stylu i w takich kolorach, które lubimy, w których się najlepiej czujemy i wypoczywamy. Tak samo powinno być z pościelą. Biała, kolorowa, w kwiaty, wielokolorowa, pastelowa, w pasy, w kratkę, ciemna, jasna… Wybór jest ogromny. W łóżku spędzamy bardzo dużo czasu, więc dobrze jest otulić się piękną pościelą, miłą w dotyku. Jakość materiału, z którego jest wykonana ma bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Najlepsza jest z materiałów naturalnych, takich, które przepuszczają powietrze, głównie jest to bawełna z różnymi domieszkami. Jesienią i zimą najlepiej otulić się pościelą z bawełny, flaneli, lnu a także z bambusa i z kory. Jak już przyjdzie wiosna i lato to można ją zamienić na satynową, atłasową lub jedwabną. Materiały te delikatnie chłodzą. Pościel z kory, bawełny i lnu sprawdza się doskonale przez cały rok.

Poniżej całe mnóstwo inspiracji.

Spędzając czas w takim łóżku nie będziemy mieli ochoty by z niego wyjść, a sny z pewnością będą kolorowe.

  l25

l26

l27

l28

l29

l18

l19

l20

l21

l22

l23

l24

 

l15

 

l12

l11

l10

 

l9

l4

l5

l8

l7

 

l6

l3

l2

l1

l

zdjęcia źródło: pinterest.com

 

One comment

  1. mojazdrowarodzina says:

    Codzienne cwiczenie na miesnie klatki piersiowej ukladaj w zakladu, na miekkim podlozu. Spocznij na podlodze oraz wyprostuj plecy. Nogi ugnij w kolanach. Unies dlonie nad glowe, dalej w krótkim tempie rozkladaj ramiona na konce. Mozesz te skladac i wyciagac ramiona naprzemiennie.

Dodaj komentarz