Jak nabrać dystansu do tego co nas otacza

dystansNadmiar obowiązków, sporo stresujących chwil w pracy, szybkie podejmowanie decyzji, które maja wpływ na nasze dalsze życie. I jak tu nie zwariować?! Przez stres ciężko nam myśleć racjonalnie i patrzeć na wszystko z dystansem. A nie zawsze jest czas na to by np. wykonać telefon do przyjaciela z prośba o poradę. A taka rada też nie zawsze jest tą ostateczną bo w ostateczności to w końcu Ty podejmujesz decyzje. Czy jest na to jakiś sposób?

TAK 🙂

Co do tego jest potrzebne?

PAUSA – to właśnie tu o tym pisałam.

„LENISTWO WZMACNIA KREATYWNOŚĆ
Mózg, wtedy gdy leniuchujemy, jest wprowadzany w inny stan aktywności. Kiedy my nic nie robimy to on dalej pracuje – przetwarza informacje. Dzięki temu patrzymy później na wszystkie nasze sprawy inaczej, odkrywamy nowe możliwości działania. Bez leniuchowania nie było by tylu wspaniałych odkryć. Aby nie czuć się źle z leniuchowaniem trzeba koniecznie zmienić nastawienie i sposób myślenia. Nie można myśleć, że ten czas został zmarnowany. Wręcz przeciwnie. W końcu dzięki temu jesteśmy bardziej kreatywni i lepiej działamy. A może trzeba się zastanowić czy tak naprawdę nie wymagamy od siebie za dużo? Zacznijmy siebie doceniać i zamiast brać się do wykonania kolejnego zadania odpocznijmy i powiedzmy sobie, że w końcu już tyle udało się dziś zrobić. To jest super udany dzień. A następnym razem planując kolejny dzień czy tydzień nie zapomnijmy wpisać pozycji LENIUCHUJĘ.”

Wystarczy tylko parę minut dziennie nic nie robienia i nie myślenia o tym wszystkim co masz do zrobienia a okaże się, że będziesz bardziej twórczo myśleć.

A w jaki sposób możesz leniuchować?

  • spacer – 15 minut wystarczy
  • prysznic
  • idź – ale tylko SAMA – na kawę, herbatę, smoothie
  • poruszaj się – taniec przy ulubionej muzyce, poskacz, pobiegaj
  • pokoloruj coś, namaluj
  • po prostu popatrz się gdzieś w dal
  • ugotuj coś dobrego, coś co lubisz
  • prześpij się z tym wszystkim

Po czymś takim spojrzysz na wszystko inaczej, nabierzesz dystansu, do głowy przyjdą nowe pomysły i szybciej rozwiążesz wszystkie problemy.

Kochani miłego leniuchowania, oderwania się od rzeczywistości.

zdjęcie: madameprestom

Dodaj komentarz