MISTRZOSTWA POLSKI W SPORTACH GIMNASTYCZNYCH

LogoKochani, sport – akrobatyka sportowa, sporty gimnastyczne jak już pewnie zauważyliście są mi bardzo bliskie dlatego już teraz zapraszam wszystkich na

MISTRZOSTWA POLSKI W SPORTACH GIMNASTYCZNYCH

(2. FESTIWAL  SPORTÓW  GIMNASTYCZNYCH)

W A R S Z A W A    –  26 – 28  m a j a  2017.

ARENA  URSYNÓW   ul.  Pileckiego 122.

Wielkie wydarzenie sportowe!!  Po raz pierwszy w Warszawie, w  ostatni weekend maja,  kibice sportu a w szczególności sympatycy sportów gimnastycznych będą mogli obejrzeć  rywalizację         o mistrzostwo Polski we wszystkich dyscyplinach gimnastycznych. W jednym miejscu i w jednym czasie!!!  W roku 2016 taki festiwal sportów gimnastycznych odbył się w Zabrzu. W 2017 roku polscy gimnastycy pokażą się publiczności warszawskiej.

Co to są sporty gimnastyczne?

Wymieńmy dyscypliny w których toczyć się będzie rywalizacja w trakcie mistrzostw.

  1. Gimnastyka sportowa kobiet. Dyscyplina olimpijska. Zawodniczki rywalizują w wieloboju oraz w 4-ch  konkurencjach na przyrządach tj  na równoważni, poręczach, w skoku przez stół oraz w ćwiczeniach wolnych na macie. Noty z poszczególnych  z czterech ćwiczeń dają łączna notę w wieloboju. Najlepsze osiem zawodniczek każdym  przyrządzie startuje w finale tej konkurencji . Łącznie wręczamy 5 złotych medali w konkurencji seniorek i 5 w konkurencji juniorek.
  2. Gimnastyka sportowa mężczyzn. Dyscyplina olimpijska. Zawodnicy rywalizują w wieloboju i w  6-ciu konkurencjach na przyrządach tj.  na poręczach, na drążku, na kółkach, na koniu z łękami, w skoku przez konia i w ćwiczeniach wolnych na macie.  Noty z poszczególnych ćwiczeń dają łączną notę w wieloboju. Najlepszych ośmiu zawodników na każdym przyrządzie stratuje w finale tej konkurencji.  Łącznie wręczamy 7 złotych medali w konkurencji seniorów i 7 w konkurencji juniorów.
  3. Gimnastyka artystyczna. Dyscyplina olimpijska tylko kobieca! Zawodniczki rywalizują w wieloboju i konkurencjach indywidualnych z przyborami. Przybory to: piłka, skakanka, wstążka, obręcz i maczugi.  Nota z czterech konkurencji z przyborami daje notę w wieloboju. W finale poszczególnych konkurencji indywidualnych startuje osiem najlepszych zawodniczek w  ćwiczeniu z danym przyborem. Wręczamy 5 złotych medali w konkurencji seniorek i 5 w konkurencji młodzieżowej.
  4. Akrobatyka sportowa. Dyscyplina nieolimpijska.  Zawodnicy startują w pięciu konkurencjach tj. w dwójkach kobiet, w dwójkach mężczyzn, w dwójkach  mieszanych,  w trójkach kobiet i czwórkach mężczyzn. Poszczególne zespoły wykonują w rundach eliminacyjnych dwa układy: statyczny i dynamiczny a finale układ kombinacyjny. Do finału kwalifikuje  się 6 najlepszych zespołów w każdej konkurencji. Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod muzykę.  Rywalizacja obejmuje kategorie seniorów oraz kategorie wiekowe : 12-18 lat i 13-19 lat, punktowane łącznie. Wręczamy 5 złotych medali.
  5. Skoki na trampolinie. Dyscyplina olimpijska w konkurencjach indywidualnych, nieolimpijska w skokach synchronicznych. Rywalizacja toczy się w skokach indywidualnych  Kobiet i mężczyzn, w skokach synchronicznych ( skacze dwójka)  kobiet i mężczyzn oraz  w drużynach. Wręczamy 6 złotych medali w kategorii mistrzowskiej i 6 w klasie pierwszej.
  6. Skoki na ścieżce. Dyscyplina nieolimpijska. Zawodnicy i zawodniczki wykonują 2 serie skoków na ścieżce długości 30 metrów. Wręczamy 2 złote medale w kategorii seniorów i 2 w klasie pierwszej.

Powyżej mówimy o medalach złotych ale oczywiście będą wręczane także medale srebrne i brązowe.

W trzydniowych zawodach wystartuje około  300-400 zawodników. Prawo zgłoszenia zawodników ma około 90 klubów z całej Polski.

Ranga zawodów  jest podkreślona poprzez patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Komitecie Honorowym znajdzie się wiele znakomitych postaci polskiego sportu, oraz znakomitości innych dziedzin życia społecznego np. medycyny, kultury, nauki. Przewodniczącą Komitetu będzie wybitna polska sportsmenka, członki MKOl Pani Irena Szewińska.

Organizatorzy przewidzieli różne atrakcje dla kibiców oraz różnorakie imprezy towarzyszące.

Szczegółowy program zawodów zostanie podany na dwa tygodnie przed zawodami.

Kolejne informacje o zawodach na będą publikowane na stronach internetowych

www.gim-akro.waw.pl, www.utsk.pl  oraz na stronie Polskiego Związku Gimnastycznego. www.pzg.pl

Już dziś zapraszam wszystkich sympatyków sportów gimnastycznych  do obejrzenia najlepszych polskich gimnastyków i akrobatów. Ostatni weekend maja, ursynowska Arena. Warszawa.

 

Dodaj komentarz