Miłość do kawy a wystrój wnętrz

kawa stol

Jestem wielką fanką kawy i przeczytałam kilka artykułów mówiących o tym, że po tym jaką kawę pijemy można  określić naszą osobowość. Patrzę na to z przymrużeniem oka ale tak się zastanawiam, czy dzięki temu można też określić jakie wnętrza lubią smakosze kawy? Przecież urządzamy je zgodnie z naszymi upodobaniami, gustami, sposobem bycia i życia.
Wielbiciele czarnej kawy – lubią prostotę, minimalistyczne wnętrza, przejrzyste przestrzenie. Stawiają na jakość. Mogą być typem, który lubi minimalne, czytelne przestrzenie. To wielbiciele biało-czarnych bądź skandynawskich wnętrz. Nie lubią częstych zmian. Lubią też nowoczesne gadżety. Wnętrza takich osób zazwyczaj są nowoczesne, klasyczne lub tradycyjne.
Rozważają dodanie kilku  zabytkowych elementów do wystroju, przedmiotów, które odnoszą się do  przeszłości, ale nadal musi być zachowana prosta, klasyczna przestrzeń. Biorą też pod uwagę wprowadzenie innych kolorów bądź innych tekstur materiałów by lekko ocieplić wnętrze.

cc1

Kawa latte i napoje z dużą ilością mleka, śmietany i cukru
Rozkoszują się wygodami życia, wnętrza muszą być przytulne i wygodne. Uwielbiają przyjmować gości w swoich domach i są fantastycznym gospodarzami.  Wygodne siedzenia muszą być w każdym pomieszczeniu. W pokojach znajduje się sporo ciekawych elementów wyposażenia, ciekawych szczegółów, które można dotknąć i poczuć. Stawiają na mocne i śmiałe elementy dekoracyjne – zabawne dzieło sztuki bądź mocny akcent kolorystyczny, które staje się centralnym punktem.

cc3

 

A osoby lubiące kawę mrożoną? Można powiedzieć, że biegną za trendami. Jeżeli dany kolor jest modny w sezonie to natychmiast ich ściany są przemalowywane. Najnowszy pomysł na DIY. Już to maja u siebie w domu.

cc5
A jak jest z wielbicielami herbaty? Bo przecież nie wszyscy lubią kawę.
Smakosze tego napoju mają zamiłowania do wnętrz w stylu bohemy, eklektyzmu. Można powiedzieć, że mieszają style.  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że poduszki, meble do siebie nie pasują. W ostateczności wszystko jest ze sobą spójne i tworzy fantastyczną całość. 

cc2

Co o tym sądzicie? Czy zgadzacie się z tym?

 

zdjęcia źródło: pinterest.com

One comment

  1. Messeeschmitt says:

    Lubię kawę bardzo mocną ale z mlekiem i cukrem wiec do minimalistyczne wnętrza dorzucilabym jakiś mocno jaskrawy detal i byłoby ok 😀

Dodaj komentarz