Ludzie sukcesu co robią w wolnym czasie? Jak spędzają weekendy?

wolny weekend

Co prawda weekend już się skończył ale czy zastanawialiście się nad tym, co ludzie sukcesu robią w wolnym czasie, w weekendy?

Osoby, które odniosły sukces bardzo sobie cenią wolny czas.  W artykule  Zrób sobie PAUSE pisałam o tym, że warto sobie zrobić przerwę a nawet poleniuchować.

Osoby, które odnoszą sukcesy organizują sobie tydzień tak by mieć też czas dla siebie, rodziny, przyjaciół, na swoje przyjemności. Można nawet powiedzieć, że odłączają się całkowicie od pracy. Gdyby jednak okazało się, że muszą być dostępni pod emailem lub telefonem, ustalają w jakim czasie będzie to możliwe. Dla nich ten czas jest bardzo ważny. Dzięki temu naładowują akumulatory.

W weekendy wstają jednak o tej samej porze. Dłuższe pozostanie w łóżku oczywiście, że kusi ale jak się okazuje prowadzi to do zaburzenia rytmu dobowego. A dlaczego tak? Jak wiadomo organizm przechodzi przez różne fazy snu. Jedna z takich faz uwzględnia wybudzanie się mózgu ze snu. Dzięki temu często budzimy się nim zadzwoni budzik. A śpiąc dłużej czujemy się bardziej zmęczeni i niewyspani.

Swój wolny czas poświęcają również na to by pójść na koncert, wystawę, do muzeum. Nie zapominają również o wysiłku fizycznym. Zamiast siłowni na przykład fantastyczny spacer z rodziną. Oczekują też, że coś dobrego się wydarzy. A przez to wszelka aktywność staję się dużo bardziej przyjemniejsza. Osoby sukcesu nie zapominają o tym co najbardziej ich pociąga, czyli o swoich pasjach. Przecież malowanie, czytanie, pisanie czy granie na instrumentach pomaga w fantastyczny sposób uciec od stresu i otworzyć umysł na nowe sposoby myślenia.
A jak wygląda kwestia obowiązków domowych? Czy pozwalają by to one zdominowały cały wolny weekend? Kiedy tak się dzieje to niestety przestajemy mieć czas na relaks. Wykonując je ma się poczucie jakby w pracy było się przez siedem dni. Do obowiązków domowych należy podchodzić tak jak do obowiązków w pracy – wystarczy je planować. A jeżeli się nie uda tego zrealizować w planowany czasie to trzeba przełożyć to na następny termin.

W wolnym czasie dobrze jest oddać się refleksji, spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy, nastawić się na nowe możliwości, zmienić podejście do spraw w nadchodzącym tygodniu. A na koniec rozplanować tydzień co pomaga w zwiększeniu efektywności, wypisaniu najważniejszych celi na najbliższe dni. Dzięki temu łatwiej od poniedziałku zabrać się do nowych wyzwań.

A oto w jaki sposób wolny czas spędzają znane osoby, które osiągnęły sukcesy∗

Richard Branson

„Mimo, że pół roku spędza w podróżach służbowych, gdy tylko ma wolny moment ucieka na swoją prywatną karaibską wyspę Necker. – Wiem, że nie powinienem, ale lubię się bawić w piątkowe wieczory – wyznaje w rozmowie z „The Telegraph”. Biznesmen mówi, że potrafi tańczyć do wczesnych godzin porannych, co nie przeszkadza mu jednak, jako pierwszemu iść popływać wokół wyspy. – To niewiarygodnie piękne. Widzę płaszczki, żółwie skórzaste i szereg rekinów – dzieli się przeżyciami w rozmowie z „The Telegraph”. Jego poranne pobudki urozmaica zdrowe śniadanie, które składa się z sałatki owocowej i musli, choć od czasu do czasu sięga także po śledzie lub angielskie śniadanie. Pływanie to jednak nie wszystko. W ciągu dnia Branson sięga po inne sposoby na aktywne spędzanie czasu: tenis, kitesurfing, nurkowanie, czy spotkania z delfinami i wielorybami dzięki maleńkiej łodzi podwodnej. Popołudnia spędza na plaży, gdzie często gra w szachy ze swoimi dziećmi. Sobotni wieczór to powtórka z piątku, czyli zabawa przy muzyce. Niedzielę urozmaicają skoki do wody ze skał oraz wyścigi łódek. Richard Branson znalazł się na 330. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata według „Forbesa”. Jego majątek jest szacowany na 5 mld dolarów.

Elon Musk

Weekendy miliardera, który kieruje firmami SpaceX oraz Tesla poświęca synom. Ma ich aż pięciu. Jak deklaruje spędza z nimi czas na grach i zabawie. Jak jednak przyznaje Musk, w weekend zerka też do skrzynki mailowej i odpisuje na wiadomości. Musk znalazł się na 100. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata według „Forbesa”. Jego majątek jest szacowany na 12,5 mld dolarów.

Arianna Huffington

Współzałożyciela „The Huffington Post” (bardzo popularnego portalu w USA) w weekend stara się odpocząć o pracy i tego samego oczekuje od pracowników. Choć jak przyznaje w sobotę potrafi zajrzeć na skrzynkę mailową, to nigdy nie oczekuje odpowiedzi na wiadomości od pracowników. – Jeśli wysyłam e-maila o 23.00, to po to, by móc wyrzucić to ze swojej listy, ale nie spodziewam się odpowiedzi – zastrzega w rozmowie z portalem Mashable. Huffington nie zdradza jednak, co dokładnie robi w ciągu wolnego dnia.

Malcolm Gladwell

Kolejny na liście jest kanadyjski pisarz i jeden z najbardziej wpływowych myślicieli świata. Malcom Gladwell spędza niedziele na piciu herbaty, prasówce, spacerach, oglądaniu HBO i wydarzeń sportowych. Jak powiedział Gladwell w rozmowie z „Huffington Post”, nie potrzeba mu innych rozrywek. – Dziękuję za wszystko, co dostałem – dodaje. Jego książki „Błysk! Potęga przeczucia” oraz „Dawid i Goliat” wciąż nie schodzą z listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.

Bobbi Brown

Tim Gunn

Projektant i współgospodarz amerykańskiej edycji „Project Runway” zdradza w rozmowie z „The New York Times”, że każdą niedzielę spędza w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. – Zostaje tam w zasadzie aż do zamknięcia – przyznaje Gunn. Na tę okazję zakłada garnitur, bo jak mówi „chcę być ubrany właściwie”. – Jestem wielkim miłośnikiem sztuki – wyjaśnia Tim Gunn i jako pierwsze odwiedza „galerie greckie i rzymskie. Wybieram różne obiekty i na nich skupiam swą uwagę”. Następnie kieruje się do włoskiej restauracji „Balcony Lounge” na lampkę bądź dwie wina i kanapki. Bo jak tłumaczy, „wciąż jest nienasycony w temacie starożytnego Rzymu”.

Mark Cuban

Amerykański biznesmen, miliarder oraz właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks przyznał publiczności zgromadzonej podczas zeszłorocznego festiwalu South by Southwest, że zarówno on jak i jego żona starają się prowadzić normalne życie w domu jak to tylko możliwe. Zwłaszcza w weekendy. – W weekendy od samego rana przychodzi do nas niania, więc razem z Tiff idziemy poćwiczyć w sobotę. Potem resztę dnia również spędzamy razem. Kładziemy dzieci do łóżek. Razem jemy kolację. Staramy się spędzać czas normalnie na tyle, ile jest to możliwe – mówił Cuban. Amerykański biznesmen znalazł się 603. miejscu tegorocznej listy najbogatszych ludzi globu przygotowanej przez „Forbes”. Jego majątek szacowany jest na 3 mld dolarów.

Sergey Brin

Było nudno? Zobaczcie, jak spędza swój weekend współzałożyciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej Google. Sergey Brin zdecydowanie lubi testować swe ciało, do granic możliwości. Amerykański programista rosyjskiego pochodzenia w weekend nurkuje, skacze ze spadochronem, gra w hokeja na rolkach oraz uprawia gimnastykę. Sergey Brin znalazł się 20. miejscu tegorocznej listy miliarderów przygotowanej przez „Forbes”. Jego majątek szacowany jest na 38,2 mld dolarów.”

∗materiał źródło: tvn24bis.pl

One comment

  1. beti says:

    ????????, uwielbiam weekend. Fajnie poleniuchowac , oczywiście nie moge zapomnieć o domowych obowiązkach lubie sobie ten czas dobrze zaplanowac.
    Pozdrawiam.beti

Dodaj komentarz