Kwiaty – prawdziwe czy sztuczne

kwiatyKwiaty we wnętrzach stanowią bardzo piękny i zarazem ważny element dekoracji. Ożywiają, dodają uroku, cieszą nasze zmysły.

Salon, kuchnia, hol, biuro stoją – to tam pięknie prezentują się w donicach bądź wazonach. Nie wyobrażam sobie pomieszczeń bez kwiatów. Kwiaty te jednak muszą być żywe. Ostatnio spotkałam się z propozycjami, i to od samych dekoratorów wnętrz, wstawienia do sztucznych drzewek. Kwiaty te miały stanąć w holu, gdzie jest tylko sztuczne światło i to dość ciemne.  Przecież jest tyle roślin, które świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach. A na szafce, stole czy nawet holu o wiele lepiej wygląda kompozycja z żywych kwiatów niż sztucznych. Nawet najlepiej zrobiony kwiat, przypominający żywą roślinę nie będzie dobrze wyglądać.

I tak na każdym kroku otoczeni jesteśmy murami – dom, praca, szkoła to już nie otaczajmy się sztuczna roślinnością. Prawdziwe rośliny nie tylko pięknie wyglądają, mają przepiękne kolory ale to co bardzo ważne dają nam tlen i oczyszczają powietrze.

 

 

 

 

 

Zamiokulkas – najlepszym dla niego stanowiskiem jest miejsce półcieniste lub cieniste, ostre słońce powoduje uszkodzenia i poparzenia liści. Doskonale nadaje się do ciemnego holu.

zamiokulkas

Skrzydłokwiat -stanowisko półcieniste. Roślina nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia. Z kolei stanowisko zbyt ciemne sprawi, że może nie zakwitnąć.

skrzydłokwiat

Nawet rośliny w zamknięte w szkle stworzą lepszą i ciekawszą dekorację niż te sztuczne.

las słoik las słoik 1

 

A sztuczne kwiaty może i nie potrzebują żadnego zainteresowania z naszej strony, podlewania, przesadzania. Z daleka, może na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle, ale niestety nie zastąpią żywych roślin. I sami przyznacie, że nawet najlepiej zrobione, z najlepszych materiałów zawsze będzie widać, że nie są prawdziwe.

kwiat sztuczny

kwiat sztuczny kwiat sztuczny kwiat sztuczny 20170404_165653_1491322419743 20170404_165707_1491322419610 20170404_165749_1491322419205

 

 

 

 

zdjęcia: pinterest.com

madamepreston.pl

Dodaj komentarz