Jesień – jak umilić sobie czas

Piękne jesienne słońce, balkon otwarty, w domu czuć jesień ale taką ciepłą, ładną. Wychodzę na dwór, w parku pod nogami szeleszczą żółte, czerwone, rude liście. Drzewa mienią się przepięknymi barwami. Spacerując po ulicach czy parku mój wzrok nie mógł się nacieszyć wszystkimi barwami. Tak było jeszcze parę dni temu, może takie chwile jeszcze w tym roku wrócą ale jesień wkradła się już na dobre. Taka piękna, słoneczna złota, polska jesień jest przecudowna i aż chce się chcieć. Niestety gorzej się robi kiedy słońce za chmurami, wiatr zimny wieje i do tego jeszcze pada. Drzewa już pozrzucały wszystkie liście. Wilgotne powietrze, chłód nie zachęcają do wyjścia nawet na pięć minut nie mówiąc już o tym żeby zrobić coś fajnego.

Co zrobić by sobie umilić ten czas?

Każdy pewnie ma jakieś swoje umilacze, może się podzielicie nimi w komentarzach.

A co ja robię w takie dni?

 

 

  • Książki  – zawsze i wszędzie – zarówno beletrystyka ale często również sięgam po książki dotyczące psychologii, samorozwoju, pozytywnego podejścia do życia jak i związane z tym czym zajmuję się codziennie czyli z marketingiem.

 

  • Czas, czas koniecznie dla przyjaciół, rodziny, znajomych. Miłe rozmowy przy blasku świeć bądź nawet kominka z kubkiem pysznej kawy, herbaty lub spotkanie w ulubionej kawiarni.

 

  • Jesień to również fantastyczny czas, który można spędzić w kuchni również z przyjaciółmi na wspólnym gotowaniu. To również bardzo dobry moment by zadbać o swoją dietę, o zdrowe jedzenie. Nie chodzi mi o to by przejść na drastyczną dietę. Jesienna kuchnia to niesamowite smaki: grzyby, przetwory, śliwki, gruszki, dynie, jabłka. Jedzenie powinno sprawiać ogromną przyjemność a nie przysparzać nam więcej pracy czy nawet stresów.

 

 

Jesień to fantastyczny czas dla zmysłów. Potrzebujemy więcej ciepła więc sięgamy po wełniane koce, kaszmirowe szale, swetry. Aromatyczny zapach wydobywający się z kominka czy też zapach świec.

 

 

  • Skoro mowa o zdrowym jedzeniu to również dobrze pamiętać o ruchu. Siłownia, basen a może bieg po parku albo siłownia plenerowa. Jeżeli jednak nie lubisz uprawiać intensywnie sportu nie zapomnij o spacerze. To również ruch. Nie należę do tych, którzy biegają na siłownię i regularnie trenują. Staram się dużo spacerować. Jak mam więcej czasu zamiast jechać dwa przystanki idę pieszo. Staram się również ćwiczyć w domu i czasami biegam po parku.

 

  • Do jesiennych umilaczy należy również słuchanie ulubionej muzyki oraz oglądanie filmów czy seriali.

 

  • Jesień to również fajny czas na wybranie się do muzeum, galerii. Lubię chodzić również sama jak i z przyjaciółmi.

 

  • Tą porą nie zapominam też o dbaniu o skórę twarzy i ciała. Kaloryfery włączone, suche powietrze więc trzeba stosować odpowiednie zabiegi. Domowe SPA lub wyjście do kosmetyczki super pomysł na spędzenie czasu.

 

  • Ogromną radość sprawiają mi w domu jesienne kwiaty.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz