Jak znaleźć w sobie motywację ?

cytaty1

Pewnie byłoby nam o wiele łatwiej gdybyśmy mieli zawsze motywację. Rano się budzimy i woooow!!! ruszamy do przodu, bierzemy się do działania. Niestety tak dobrze nie ma. Przyczyn braku motywacji może być kilka. Może to być spowodowane znudzeniem, monotonią. Dobrym sposobem, żeby się dowiedzieć jaka jest tego przyczyna to przeprowadzenie ze sobą uczciwej rozmowy. Wystarczy sobie odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Co czuję, jak się czuję?
  2. Dlaczego tak się czuję?
  3. Co powinnam z tym zrobić?

Aby motywacja wróciła nie zawsze trzeba dużo zrobić. Wystarczy mała zmiana otoczenia. Każda zmiana jest dobra i pozytywna. Brak motywacji, jej spadek to również dobry moment by coś zmienić. Oczywiście jeżeli trwa to dość krótko to nie musimy się o nic martwić. Brak motywacji, spadek jej powinien zachęcić nas jednak do działania może trochę wolniejszego, ale nie możemy się zatrzymać, spocząć na laurach. W taki momencie trzeba zadać sobie jedno ważne pytanie. Czy ludzie sukcesu, nawet w gorsze dni, siadali i narzekali, że im się nie chce? Nie sądzę by tak robili. Inaczej by nie byli ludźmi sukcesu.

 

„Aby zer­wać z na­wykiem, wyrób so­bie in­ny, który go wymaże.” – Mark Twain.

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś.” – Steve Jobs.

„Najlepszą zemstą jest ogromny sukces.” – Frank Sinatra.

„Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz.” – Wayne Gretzky.

„Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.”– Mark Twain

„Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym.” – Brian Tracy

„Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce.” – Daniel Webster

„Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego.” – Konfucjusz

 

Dobrą metodą na to by mieć cały czas motywacje to zrobienie sobie dokładnego planu. Dzięki temu będzie wiadomo co trzeba zrobić. A w czasach kiedy mamy sporo na głowie dobrze mieć to wszystko uporządkowane. Jeżeli mamy problemy z motywacją możemy poprosić kogoś bliskiego, bardzo zaufanego by nam w tym pomógł, wspierał nas.

W życiu tak samo jak w sporcie. Zarówno na boisku, w hali sportowej czy w biurze ale też i w życiu trzeba dokładnie wiedzieć jaki jest cel do osiągnięcia – a to jest nasza motywacja. A na brak najlepsze jest podjęcie działania.

Kiedy mamy motywacje to wykorzystajmy ten czas w 100%.

 

Dodaj komentarz