Jak przetrwać jesień?

jesienJesień nie jest moją ulubioną porą roku a zwłaszcza taką jaką mamy teraz. Szybko robi się ciemno, od rana pochmurno, zimno i wilgotno po prostu nieprzyjemnie. Kurtki, płaszcze, szale, czapki. Czy to wszystko nie działa na Was odrobinę przygnębiająco?Ja się nie daję ale jak rano wyglądam za okno to mam ochotę wrócić do łóżka.

Robię jednak wszystko by sobie jak najlepiej umilić ten czas i przynajmniej w domu nie czuć tego co dzieje się za oknem. Przede wszystkim nie może zabraknąć kwiatów w wazonach. Na balkonie też musi być coś zielonego, żeby nie patrzeć cały czas na gołe drzewa. (propozycje kwiatów na balkony i tarasy tutaj). Chodząc po domu z poranną kawą i patrząc na to co jest na balkonie od razu jest lepiej.

Dodatki w pokoju – w tym roku stawiam na ciepłe barwy. Złoto niby kojarzy się z jesienią ale dodaje blasku – rozświetla i kojarzy mi się również z blaskiem słońca. A do tego odrobina różu z pewnością nie zaszkodzi. Z szarością za oknem z pewnością doskonale się rozprawi światło z lamp i świec. Nie mam kominka a ustawione świece nadają fantastycznego nastroju i uroku.

swiece 1 swiece 2 swiece 3 swiece 4 świece

Oczywiście zawsze muszę znaleźć czas na książki. Cieszę się bo na początek już kupiłam:

  1. Vincent V Severski „Niepokorni” – kontynuacja trylogii o Wydziale Q.
  2. Dan Brown „Inferno” – Sztuka i architektura jeszcze nigdy nie kryły tak przerażających zagadek. Robert Langdon musi je rozwiązać… nim na Ziemi stanie się Piekło…
  3. Cay Garcia „Za drzwiami pałacu” – Szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki.

 

A do poprawy nastroju fantastyczna kawa z cynamonem lub kardamonem.

coffee

Nie zapominam też o ćwiczeniach i odpowiednim odżywianiu się. Żeby nie łapać przeziębień już od dłuższego czasu nie roztaję się ze spiruliną i chlorellą. Codziennie wypijam zielony koktajl.

spirulina 1 spirulina

Kochani, miłej jesieni 🙂

 

zdjęcia źródło: pinterest.com

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz