Ja jestem sowa. A Ty?

sowa.jpg

Aby dobrze zarządzać swoim czasem należy tez brać pod uwagę swoją wydajność. Zmienia się ona w ciągu dnia. Znaczenie ma to jakim typem jesteśmy. SOWA czy SKOWRONEK?

Jakość czasu liczy się bardziej niż jego ilość. Wydajność nasza w ciągu dnia ulega zmianom. W niektórych porach funkcjonujemy lepiej a w niektórych niestety gorzej. W czasie kiedy lepiej funkcjonujemy jesteśmy bardziej wydajni, szybciej wykonujemy nasze zadania. Każdy z nas ma swój wewnętrzny zegar, według którego funkcjonuje. Dzięki temu można podzielić ludzi na sowy i skowronki. Sowy – uwielbiają pracować do późnych godzin nocnych, ale za to nie lubią wcześnie wstawać i są w porannych godzinach, jak to się mówi, nie do życia. Skowronki natomiast wstają wcześnie rano ale też wcześniej kładą się spać. Najbardziej wydajni i twórczy są w godzinach przedpołudniowych. Plan dnia najlepiej dostosować do swojego rytmu, a wtedy na pewno będzie nam się dobrze pracować.

sketch1441483924748.jpg

Wiedząc o jakiej porze jesteśmy najbardziej wydajni, zaplanujmy tak sobie dzień, by w czasie najbardziej korzystnym dla nas wykonać jak najwięcej zadań. Róbmy przede wszystkim te zadania, które wymagają większej koncentracji, większego wysiłku, a na pewno takie, które są najtrudniejsze.

One comment

Dodaj komentarz