Dobre spanie

Wiadomo nie od dziś, że sen jest bardzo ważny.

Chociaż czasami fajnie by było nie spać, doba ma tylko 24 godziny a tyle fajnych rzeczy do zrobienia.

Ostatnio sama dość źle sypiam. Dużo spraw na głowie, do tego stres.  Ale poza tym są również inne czynniki, które utrudniają mi zasypianie. Staram się tego nie robić ale niestety przed pójściem spać korzystam jeszcze z telefonu czy laptopa. Niebieskie światło niestety pobudza. Przed pójściem spać oczywiście nie zapominam o wywietrzeniu sypialni i o częstej zmianie pościeli. Zwracam również uwagę na to w czym śpię. Zawsze wybieram naturalne tkaniny.

Pamiętacie pewnie scenę z filmu Śniadanie u Tiffaniego jak Holly Golightly spała w opasce na oczach? Prawda, że wygląda fantastycznie? Ale opaska na oczy nie służy tylko do tego, żeby fajnie w niej wyglądać, biorąc pod uwagę, że pomysłów na jej wykończenie jest bardzo dużo.

Na mój sen wpływ również ma przebijające się światło przez żaluzje czy zasłony bądź dochodzące z drugiego pomieszczenia. Do spania muszę mieć zupełną ciemność. Dlatego zaczęłam spać w opasce na oczy. Co za komfort. Szybciej zasypiam i budzę się nad ranem. Nic mnie nie rozprasza chociażby nagle padające światło z telefonu, bo przyszło jakieś powiadomienie.

Opaska na oczy również musi być z naturalnych materiałów. Ja postawiłam na bawełnę i jedwab. Budzę się bardziej wyspana, wypoczęta i zrelaksowana.

 

A poniżej kilka wzorów znalezionych na pinterest.com

 

One comment

Dodaj komentarz