Czego nie powinno robić się rano?

czego nie robić ranoWiem doskonale, że jedną z najważniejszych części dnia jest ranek i to co robimy zaraz po przebudzeniu.To właśnie w tym czasie nastrajamy się na cały dzień. Wiadomo, że nie powinno się skupiać nad tym czego się nie powinno robić ale chodzi mi o to by sprawić by poranki dodawały więcej energii i pozwoliły by dzień należał do tych najbardziej udanych.

Czego nie powinno się robić rano?

  1. Budzik dzwoni a Ty się zastanawiasz jeszcze nad pozostaniem w łóżku chociaż przez 15 min. Takie dosypianie to jednak najgorsze co możemy zrobić. Wstajesz bardziej rozdrażniona, zaspana i do tego jak się okazuje spóźniona. W biegu bierzesz prysznic, jesz śniadanie, albo co gorsza już nie ma na nie czasu i w biegu wypijasz kawę. Biegasz od pokoju do łazienki wściekła i zirytowana. (post: „I jak tu rano wstać”)
  2. Nie zaglądaj do telefonu, laptopa. Nie zaczynaj dnia od przeglądania tego co w mediach społecznościowych. To z pewnością wprowadzi chaos oraz niepokój.
  3. Nie wstawaj z łózka bez przeciągania się. Ciało również potrzebuje rozgrzewki, a później najlepiej jest poćwiczyć. Poczujesz się lepiej a umysł osiągnie wyższy poziom efektywności i kreatywności.
  4. Nie wychodź z domu bez śniadania. Musi być jednak odżywcze, takie, które dostarczy Ci energii na długi czas.
  5. Nie zaczynaj dnia bez wcześniejszego planowania.
  6. W co mam się ubrać? Zaglądasz w kalendarz a tam ważne spotkanie a Twoja ulubiona koszula, sukienka nie uprasowana? Osoba, która odnosi sukcesy planuje to dzień wcześniej. A najlepiej mieć przygotowane dwa warianty, gdyby się okazało, że prognoza pogody się nie sprawdziła.
  7. Nie spiesz się. Jeżeli sobie wszystko przygotujesz wcześniej wieczorem i wstaniesz tak jak budzik Cię obudzi to będzie spokojny, udany poranek.
  8. Nie zaczynaj dnia  od sprawdzania poczty. Przeznacz na to czas – zaplanuj go sobie – już w momencie kiedy będziesz w biurze, w pracy.
  9. Nie zapomnij o wdzięczności za to wszystko co już masz.

 Niby wszystko wydaje się takie proste ale wiem, że masz z niektórymi rzeczami trochę problemu. Nie pozostaje nic innego jak wprowadzać w życie punkt po punkcie a wszystkie zmiany staną się Twoim nawykiem.

Dodaj komentarz