Coffee table book – książki w aranżacji wnętrz

stolik kawowy

Przeglądając zdjęcia z aranżacjami wnętrz z pewnością zwróciliście uwagę, że na większości z nich są książki, które leżą na stolikach kawowych. Na nich zwykle stoją wazoniki, figurki, świece i inne bibeloty.
W artykule „Książka wygląda dobrze w każdym miejscu” pisałam, że pasują one do każdego wnętrza i wszędzie dobrze wyglądają, na półkach, regałach o niestandardowych kształtach.  Książki wybornie wyglądają też poustawiane razem z bibelotami na stole kawowym. Dzięki temu wnętrze wygląda ciekawiej, nabiera większej dynamiki. Najlepiej nadają się do tego albumy w twardych oprawach,  głównie o tematyce wnętrzarskiej, modowej, biograficznej. W środku można znaleźć przepiękne fotografie. Okładka takiej książki też musi być wyjątkowa, gładka i jednolita, tytuł i autor napisany dużymi literami. Główną rolę w takiej książce odgrywa grzbiet. Książki, które leżą tytułem do góry powinny mieć grzbiet wydrukowany w jednym kierunku – nie może być do góry nogami. Na takich albumach obłędnie wyglądają ustawione niby przez przypadek bibeloty: wazoniki z kwiatami, świece zapachowe bądź inne dekoracje. Ma to wszystko sprawiać wrażanie niewymuszonj elegancji.

W Stanach Zjednoczonych mówi się na nie coffee table book.

Niestety w Polsce nie jest łatwo zdobyć taki album. Można jednak poświęcić trochę czasu na przejrzenie stron internetowych i znalezienie takiej książki – albumu, której okładka będzie doskonale się do tego nadawać.

elementarz-stylu

1

paryski-szyk-podrecznik-stylu-b-iext9177556

 

Pochwalcie się swoimi zdobyczami.

A oto kilka przykładowych aranżacji:

k k1 k2 k3 k4 k5 k6 k7 k8 k9 k10 k11 k12 k13 k14 k15

zdjęcia źródło: pinterest.com

One comment

Dodaj komentarz