Co przywieźć z podróży?

podróże 7Wakacje, urlopy, podróżujemy po całym świecie. Szukamy inspiracji i przywozimy ciekawe bibeloty.

Czy wyjeżdżając za granicę przywozicie takie rzeczy, które są częścią dekoracji Waszych domów. A może kupujecie pod wpływem impulsu, to co Wam się w danej chwili podoba?  A może macie jakieś specjalne kolekcje, które zdobią ściany, półki?

Wybierając jednak produkty zwróćmy uwagę czy na pewno nie pochodzą z Chin i nie mają napisu  „made in China”.  Szukajmy przedmiotów raczej w lokalnych sklepikach, targach.

Skóra, skóra i jeszcze raz skóra –  potęgą jest m.in. Florencja. Na stołach i w kuchni mogą znaleźć się  kawiarki i filiżanki do espresso. I oczywiście z Wenecji (Murano, Burano) szkło, a ze Sieny kryształy.

Korek – nie tylko zatyczki do wina ale również torebki, podkładki pod talerze, okładki na książki, saszetki na klucze, parasole – a te rzeczy to przede wszystkim z Portugalii.

Przepiękne naczynia, filiżanki, misy talerze, tkaniny …. można wymienić bez końca.  Grecja, Chorwacja, Węgry, Turcja, Maroko, Gruzja to kolejne państwa, z których możemy przywieźć niespotykane, unikatowe rzeczy ale tak na prawdę gdziekolwiek się nie pojedzie można znaleźć niezłe skarby. Trzeba tylko trochę pochodzić, popytać, poszukać. Samo poszukiwanie może być również niezwykłą przygodą.

Takie przedmioty nie tylko mogą przywoływać fantastyczne wspomnienia z dalekich podróży przez długie lata ale również nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

A Wy co sobie przywozicie ?

podróże 10 podróże 11 podróże 12

podróże 6 podróże 8 podróże 9

 

 

podróże 1 podróże 2 podróże 3 podróże 4 podróże 5 podróże

 

zdjęcia: pinterest.com

 

One comment

Dodaj komentarz