Co nowego w trendach wnętrzarskich ?

wnętzra

Parę miesięcy temu pisałam o tym, że jeżeli chodzi o trendy panujące to jesteśmy niestety daleko w tyle. (TUTAJ) Mamy dostęp do wszystkiego, podróżujemy a mimo to co na topie było jakiś czas temu na zachodzie przychodzi z opóźnieniem do nas. Może nie jesteśmy chyba tak otwarci na zmiany i na nowości. Odnoszę wrażenie, że najpierw się przyglądamy jak to się sprawdzi i dopiero później wprowadzamy to do naszych wnętrz. zatrzymaliśmy się na razie na stylu skandynawskim, który nadal króluje.

Włosi, Amerykanie łączą ze sobą to co na pierwszy rzut oka wydaje się, że zupełnie do siebie nie pasuje, eksperymentują. Może i my również zaczniemy

 

 

 

 

 

 

 

Sześciokątne płytki na podłodze

płytki 2

Same w sobie już są oryginalne.  Najpierw pojawiły się na podłogach w kawiarniach, restauracjach oddzielając przestrzeń. A teraz wkraczają z powiedzeniem do mieszkań, domów. Heksagon na podłodze? Czemu nie.

 

płytki 3 płytki 4 płytki 5 płytki 6 płytki 7 płytki 8 płytki 9 płytki

 

Szklane ściany

 

sciana szkło 1

” Mniej znaczy więcej” to motto Miesa van der Rohe, prekursora modernizmu i minimalizmu doskonale ilustruje rolę szkła w architekturze. To właśnie w jego projektach tafle szkła pełniły rolę ścian osłonowych, ale również stosował je tam, gdzie było tylko możliwe.

Szklane  ściany doskonale nadają się do otwartych, współczesnych wnętrz. Szkło pomaga zaaranżować dużą przestrzeń. Dzięki takim „ścianom” wnętrzu nadamy lekkości, nie zamkniemy całkowicie przestrzeni ale jednak mimo to pozwoli oddzielić od siebie pomieszczenia.

 

sciana szkło 2 ściana szkło

 

Jak Wam się podobają takie propozycje? A może już u macie je u siebie w domu?

zdjęcia: pinterest.com

Dodaj komentarz