Cierpliwość popłaca

Witam Was Kochani, tak wiem obiecywałam, że będę częściej pisać, regularnie a tu niestety nastała znowu przerwa. W życiu różnie bywa, czas ucieka….

Trochę też zabrakło mi weny twórczej i chyba też cierpliwości do kilku rzeczy.

Cierpliwość – jak jest ważna w życiu.

Bez niej jest trudno. Ale jak tu być cierpliwym, kiedy już chcemy zmienić pracę na lepszą, więcej zarabiać, wyjechać w egzotyczne miejsca, zwiedzać świat …. chcemy sukcesów, wspaniałych domów, zdrowego ciała, cudownego partnera, miłości ale na to wszystko trzeba poczekać, nie ma pstryk i już jest.

Sama wiem jednak, że cierpliwość popłaca bo w końcu przychodzi to co chcemy. Najgorzej jest podejmować decyzje w niesprzyjających momentach, pochopnie, wtedy kiedy jest nam źle. W takim momencie wszystko jeszcze bardziej zaczyna się komplikować. A gdyby tak wziąć kilka oddechów, wyciszyć się. Przecież w końcu po każdej zimie przychodzi wiosna a po każdej burzy wychodzi słońce. Czy nie warto przeczekać ten gorszy moment, uzbrajając się w cierpliwość.

Często piszę o wierze, że marzenia się spełniają, o pozytywnym myśleniu, pozytywnym nastawieniu. Bo właśnie tak, trzeba się trzymać swoich wizji i działać, iść do przodu.Trzymać się swoich wyznaczonych celów i nie odpuszczać.

I nie zapominajmy o tym, że marzenia nie zawsze są naszymi celami. Marzenia mogą pozostać w strefie marzeń a cele to jet to do czego konkretnie dążymy.

Cierpliwość, jeszcze raz cierpliwość, na wszystko przyjdzie odpowiedni czas.

Pewnie ktoś powie, no tak łatwo powiedzieć, napisać. Sama sobie też zadaję pytanie – jak tu być cierpliwą ? ale brak cierpliwości to nic innego jak podejmowanie bezmyślnych działań, które prowadzą do fatalnych skutków.

 

Dodaj komentarz