Balkony, balkony te małe i te duże

balkony

Wiosna gości już u nas na dobre i najwyższa pora zadbać o balkony. Pogoda sprzyja spacerom i postanowiłam przypatrzeć się jak to z nimi i jest. Niestety. Widok nie najciekawszy. W najlepszym przypadku balkony świecą pustką ale niestety sporo z nas traktuje je jako graciarnię. Wszystko co w domu i piwnicy się nie mieści ląduje na balkonie. A jeżeli już to każdy balkon inaczej wykończony – a to czymś w rodzaju słomianki, inny jeszcze ponurymi lub kolorowymi pasami z pcv i bardzo często poniszczonym. A kwiaty jak się na nim znajdą to ususzone. Donice też niekiedy ustawione przypadkowo i każda z innej bajki. Brak w tym jakiejkolwiek koncepcji. Balkon to przecież przedłużenie naszych salonów.

Balkon, żeby ładnie wyglądał zarówno z ulicy jak i z naszego mieszkania nie musi wymagać od nas wielkiego wysiłku. Bez względu na to czy jest mały czy to taras. Ponownie powrócę tu do Francji, Paryża – bo tam szukam inspiracji, tamtejsze balkoniki mnie zachwycają. Prosto i elegancko. Niby nic wyszukanego ale urokliwie. Bo przecież wystarczy by był uporządkowany i urządzony ze smakiem, a do tego nie potrzeba zbyt wiele.

Wystarczy jedna donica z kwiatem lub choinką, do tego mały stolik, dwa krzesełka tak by można było napić się kawy….A wieczorem do tego jeszcze lampion i można zjeść romantyczną kolację.

I czy od razu nie jest przyjemniej? Tak więc mam prośbę. Zrób porządek na balkonie, niech on będzie Twoją wizytówką i przedłużaniem pięknego salonu.

 

balkon6

balkon1 balkon3

balkon7 balkon4

balkon5

 

 

A ja w tym roku stawiam na takie piękności w donicach

balkonyRojnik murowy.  Nadaje się w pełnym słońcu, ale tolerancyjny dla  średniej ilości światła i nie wymaga też zbyt częstego podlewania. Dobre dla wszystkich, którzy podróżują. A im więcej ich w donicach tym ładniej wyglądają.

zdjęcia źródło: pinterest.com

Dodaj komentarz